14 maj 2024

Chciał opuścić hotel, nie płacąc za pobyt

zdjęcie: Chciał opuścić hotel, nie płacąc za pobyt / pixabay/8669028
Policja przedstawiła zarzut oszustwa 62-letniemu mieszkańcowi Bielska-Białej, który przez trzy dni przebywał w hotelu w Ciechanowie i chciał go opuścić bez zapłacenia rachunku. Tłumaczył, że nie ma pieniędzy.
REKLAMA

Mieszkaniec Bielska-Białej został zatrzymany, gdy po trzydniowym pobycie w jednym z hoteli w tym mieście zabrał swoje rzeczy osobiste i opuścił zajmowany pokój, ale okazało się, że nie ma pieniędzy, aby zapłacić za pobyt i usługi, z których korzystał, w tym za noclegi i posiłki – poinformowała we wtorek nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Straty hotelu wynoszą kilkaset złotych. 62-latek nie chciał wyjechać z Ciechanowa, bo – jak ustalili policjanci – zarezerwował już pokój na dalszy pobyt w innym hotelu w tym mieście.

Po zatrzymaniu mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa. W trakcie przesłuchania przyznał się on do wyłudzenia świadczenia i jednocześnie złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Przysucha
17.8°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:32
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Przysusze