3 maj 2024

Areszt dla 21-letniego kierowcy; w wyniku wypadku zmarł 19-letni pasażer

zdjęcie: Areszt dla 21-letniego kierowcy; w wyniku wypadku zmarł 19-letni pasażer / pixabay/7507992
Do tymczasowego aresztu trafił 21-letni kierowca BMW, który w pow. przasnyskim (Mazowieckie) po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek. Zginął 19-letni pasażer. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia – poinformowała w piątek rzeczniczka policji w Przasnyszu mł. asp. Ilona Cichocka.
REKLAMA

Do wypadku doszło we wtorek w Zarębach. "21-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując BMW, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd się wywrócił" – przekazała rzeczniczka.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 19-letni pasażer. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,36 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w przasnyskiej komendzie. W środę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W czwartek sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 21-latka dwumiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.(PAP)

ilp/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Przysucha
17.5°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:32
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Przysusze