13 maj 2024

46-letni kierowca mercedesa pędził 150 km/h w terenie zabudowanym

zdjęcie: 46-letni kierowca mercedesa pędził 150 km/h w terenie zabudowanym / pixabay/8303504
W Popłacinie niedaleko Płocka policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 46-letniego kierowcę mercedesa, który w terenie zabudowanym pędził 150 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat 2,5 tys. zł i 15 punktów karnych.
REKLAMA

Do zatrzymania 46-latka doszło dzień wcześniej w pobliskiej miejscowości Popłacin, gdy "na celowniku miernika prędkości funkcjonariuszy drogówki znalazł się kierujący mercedesem, który pędził z prędkością 150 km/h, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h" – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Monika Jakubowska.

"46-latek trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych" – podkreśliła podkom. Jakubowska.

Zaznaczyła, że w miniony weekend płoccy policjanci zanotowali w sumie blisko 60 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policja zwraca się do kierowców o przestrzeganie przepisów, trzeźwość i rozsądek na drodze.

"Za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz" – apelują funkcjonariusze. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Przysucha
17.8°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:32
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Przysusze